• Broněk Pavelka
  • Interiér

Jak na vybavení koupelen? Tipy a rady

Vybavení koupelny není tak úplně jednoduché, jak se může zdát. Předchází tomu spousta plánování, přemýšlení o rozmístění jednotlivých kusů nábytku a samozřejmě také samotný výběr. Nachystali jsme si pro vás několik rad, díky kterým zvládnete vybavit svou koupelnu levou zadní.

koupelnová stěna

Při plánování toho, jakou bude mít vaše koupelna finální podobu, musíte myslet na několik věcí. Nejčastěji lidé řeší následujících pár bodů:

  • Rozměry koupelny
  • Cena vybavení
  • Umístění vodovodního potrubí
  • Estetiku

Všechny tyto faktory ovlivňují to, jak bude vaše koupelna ve výsledku vypadat. Na vás je to, abyste našli ideální kombinaci. A nás zase to, abychom vám s tím pomohli. Pusťme se do toho.

Naplánujte rozmístění nábytku

Nejspíš už víte, kam přesně půjde vana nebo sprchový kout, umyvadlo a radiátory. To jsou věci, které je poměrně složité ovlivnit. Hlavně, pokud pracujete ve starší budově. Rozmístění vodovodů sice můžete změnit, ale to vyžadujete spoustu práce a také peněz navíc. Proto pro vás bude mnohem lepší, když se při zařizování budete držet stávajícího plánu.

Zvažte, co je pro vás důležité.

V koupelně by rozhodně neměla chybět vana a umyvadlo. Pokud to není vyloženě nutné, pokuste se z koupelny odstranit pračku, bojler a další zařízení, která sice vypadají, že by v koupelně měla být, ale ve skutečnosti je lepší je umístit třeba ve sklepě. Můžete si být jistí, že po jejich přemístění budete mít v koupelně mnohem více místa na dekorace.

Výběr nábytku

V koupelně by vám rozhodně neměly chybět koupelnové skříňky. Jednou z těch nejběžnějších je koupelnová skříňka vysoká. Tento typ skříňky nezabere příliš mnoho místa, ale o úložný prostor rozhodně nepřijdete. Vysoké skříňky bývají rozděleny tak, abyste do nich mohli uložit ručníky, hygienické potřeby a většinou u nich najdete také poličku na všechny věci, ke kterým potřebujete okamžitý přístup. Oblíbená je také koupelnová skříňka s košem. Perfektní kombinace úložného prostoru a koše na prádlo pro koupelny, kde není místo nazbyt.

Výběr dekorací

Dekorace už patří k těm méně důležitým součástem koupelny. Sprchový závěs, podložka nebo koberec, květiny a další věci jsou sice perfektní způsob, jak si koupelnu přizpůsobit, ale mnohdy musíte myslet na cenu. Nikdy proto napřed nevybírejte dekorace, ale přizpůsobte je nábytku.

Odvětrávání koupelny

Při sprchování vlhne vzduch a tvoří se pára. To může vést nejen k znepříjemnění dýchání, ale také k tvorbě plísní na zdech. Proto pokud nemáte v koupelně okno, měli byste zvážit také nákup odvětrávacího systému.

luxusní hnědá koupelna

Jak vidíte, při zařizování koupelny musíte myslet na spoustu věcí. Rozmístění nábytku byste měli konzultovat s profesionály. A samotný nábytek u profesionálů vybírat. Třeba v internetovém obchodě Dona-shop, kde najdete kompletní nábytkové vybavení pro vaši koupelnu.

(Average rating NAN on 0 rating)
Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo

Copyright © 2022 - created by Joomla4