Izolace

 • Termostavby
 • Izolace

Prodejce polykarbonátových desek

Než se dostaneme k samotnému prodejci polykarbonátových desek a příslušenství, které k nim neodmyslitelně patří, musíme si napřed říct, co jsou ty desky vlastně zač. Jsou to desky, které se používají především ve stavebnictví a zahradnictví kvůli jejich skvělým vlastnostem. Často je uvidíte jako stěny pergol a zahradních přístřešku a také skleníků. Díky svému složení mívají životnost až 35 let a dlouho odolávají slunci a UV záření. Čtěte dál a povíme vám víc!

Štítky: polykarbonáty polykarbonátové desky eshop polykarbonát tercoplast komůrkový polykarbonát lexan lexan eshop online prodej lexan komůrkový lexan

Pokračovat ve čtení

 • Termostavby
 • Izolace

Thermopanel – materiál budoucnosti?

Před sedmdesátil lety se v Kanadě začaly používat thermopanley pro stavbu rodinných domů, ale v České republice pořád nemají širší využití. Proč tomu tak je? Jaké jsou důvody, proč by se měly thernopanely začít hromadně používat?

 stavba domu


 

Jsou nehořlavé a voděodolné

To je první věc, na kterou se lidé zaměřují, když si plánují postavit dům. Aby splňoval funkční podmínky, které splňovat má a nevytvářel žádné další náklady a nespadl nám na hlavu. Thermopanely mají „samozhašovcí“ funkci, v případě požáru Vám nechytne. Z druhé strany přírodních katastrof je zase vybaven skvělou odolností proti vodě, a vytváření vlhkostí, talže je úspěšně používán v záplavových oblastech.

Jsou levné a lehké k manipulaci

Cena hýbá i s těmi nejutkvělejšími myšlenkami a u stavby domů to platí obzvlášť. Každý chce mít to nejlepší za nízkou cenu. Thermopanely jsou i v tomto případě bezkonkurenční alternativou, jelikož jsou lehké a tenké. Náklady na dopraavu thermopanelů tím klesají a stavební manipulace se také razantně urychluje.

Vytváří nízkoenergetické domy

Finální otázka při vytváření obvodových stěn domu nastává s výhledem do budoucnosti. S hydroizolací a odolností proti požáru jste už byli obeznámeni. Další atribut je izolace proti hluku a tepelná izolace. Což je při malé šířce thermopanelu opravdu unikátní záležitost. Pro dosažení stejné tepelné izolace, kteoru mají izolační cihly thermopanelu stačí polovina šířky.

 

Thermopanel cena vyzdvihuje nad jakýkoliv jiný stavební materiál a je opravdu divné, že není celosvětově nejpoužívanější materiál. Jedinou nevýhodou je, že lidé materiálu nevěří a odmítají si stavět domy s něčím tak tenkým. Co by ale na naše tenké stěny řekl Karel IV., když stavěl Karlštejn? To samé, ale i přes nedůvěru prores ve stavebnictví nikdo zastavit nemůže.

Nejčtenější nové články

 • Jak na vybavení koupelen? Tipy a rady

  Vybavení koupelny není tak úplně jednoduché, jak se může zdát. Předchází tomu spousta plánování, přemýšlení o rozmístění jednotlivých kusů nábytku a samozřejmě také samotný výběr. Nachystali jsme si pro vás několik rad, díky kterým zvládnete vybavit svou koupelnu levou zadní.

  koupelnová stěna

  Číst dál...

 • Dveře nejdou zavřít – co dělat teď?

  Mít své vlastní místo, kde můžete pobývat, je základem každé spořádané rodiny. Krásný a vybavený dům tvoří domov a rodina v něm sdílí různé zážitky a spoustu pozitivních emocí. Ne vždy je ale tráva zelená a a dům, který nemá žádné interiérové dveře je buďto sídlem agentů anebo jinak divný. Minimálně na záchodě je každý vděčný za své soukromí a za to, že se může zavřít a mít místnost jen pro sebe.

  nedovíravé dveře

  Číst dál...

 • Domácí vířivka pro 8 osob - ideální na večírky

  Přiznejme si to - i malá vířivka je naprosto boží. Co může být lepšího, než po náročném dni skočit do vyhřáté vířivky? Co třeba skočit do vyhřáté vířivky s partou přátel? Takový luxus si může dovolit málokdo - obzvlášť, pokud chce opravdu kvalitní vířivku. V tomto článku vám dáme tip na jedny z těch nejlepších vířivek na světě. A třeba se pro ně i rozhodnete.

  Číst dál...

 • Viděli jste pivní set v akci? Určitě jej pořiďte!

  Pivní sety využijí jak majitelé veřejných prostor, tak i obyčejní lidé, kteří shánějí pěkné posezení na zahradu. Jsou alternativou obyčejných laviček, u kterých se dá pohodlně jíst, hrát stolní hry a nebo si jenom povídat s přáteli. O těchto a dalších důvodech budeme mluvit v tomto článku.

  Číst dál...

 • Proč zvolit průmyslové antistatické podlahy?

  Do průmyslového provozu můžete zvolit nespočet různých podlahových materiálů. Máte na výběr z epoxidových a polyuretanových stěrek a mnohem více. Jsou ale odvětví, která vyžadují aplikaci antistatické podlahy. Pokud si nejste touto volbou ještě úplně jistí, pokračujte ve čtení a dozvíte se víc.

  Číst dál...

Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo / Zpracovatel: Filip Bartoš