Střechy

Člověk by řekl, že jsou již světlíky přežitek. Opak je ale pravdou, protože se těší stále velké popularitě. Světlík je určený k prosvětlování zejména průmyslových objektů. Jsou součástí střechy, protože se umisťují na střešní plášť pomocí speciálních obrub. Existuje v několika provedeních, záleží jen na rázu střechy nebo budovy, pro jaký se rozhodnete.

střešní světlíky

Štítky: thermont střešní světlíky úspora energie světlíky do průmyslových budov průmyslové světlíky

Pokračovat ve čtení

Jste milovníky zahradního posezení, ale nesnášíte situaci, kdy vám tuto chvíli překazí přeháňka nebo bouřka? Chtělo by to nějakou tu střechu nad hlavou. Nejvhodnější bude postavit si pergolu, která nám umožňuje využívat zahradní posezení i ve chvíli, kdy počasí nepřeje. Pergoly jsou velmi časté stavby, které buď přímo navazují na dům nebo stojí samostatně na zahradě. Tento článek by vám měl poradit, jaká je nejvhodnější krytina pro pergolu.

 

Pokračovat ve čtení

Mnozí se před rekonstrukcí nebo stavbou nemohou rozhodnout, jakou střešní krytinu použijí pro svou novou střechu. Ono není divu, protože trh je natolik rozmanitý, že vybrat krytinu není nic jednoduchého. Jelikož střecha chrání a izoluje váš veškerý majetek před povětrnostními vlivy a samotnou stavební konstrukci před zatečením, takže bychom výběr neměli v žádném případě podcenit.

střešní krytina

Pokračovat ve čtení

Pokud stavíme nebo rekonstruujeme, je několik základních prvků stavby, které je nutné před začátkem jakékoliv práce zkontrolovat. Mezi tyto části patří nosné zdi, výplně otvorů a střecha, včetně vazníků, kroků a krytiny. Tento článek bude zejména o posledním zmíněném, tedy střechách a jejich druzích, se kterými se v našich podmínkách nejčastěji setkáváme.

střecha

Pokračovat ve čtení

Nejčtenější nové články

 • Jak na vybavení koupelen? Tipy a rady

  Vybavení koupelny není tak úplně jednoduché, jak se může zdát. Předchází tomu spousta plánování, přemýšlení o rozmístění jednotlivých kusů nábytku a samozřejmě také samotný výběr. Nachystali jsme si pro vás několik rad, díky kterým zvládnete vybavit svou koupelnu levou zadní.

  koupelnová stěna

  Číst dál...

 • Dveře nejdou zavřít – co dělat teď?

  Mít své vlastní místo, kde můžete pobývat, je základem každé spořádané rodiny. Krásný a vybavený dům tvoří domov a rodina v něm sdílí různé zážitky a spoustu pozitivních emocí. Ne vždy je ale tráva zelená a a dům, který nemá žádné interiérové dveře je buďto sídlem agentů anebo jinak divný. Minimálně na záchodě je každý vděčný za své soukromí a za to, že se může zavřít a mít místnost jen pro sebe.

  nedovíravé dveře

  Číst dál...

 • Domácí vířivka pro 8 osob - ideální na večírky

  Přiznejme si to - i malá vířivka je naprosto boží. Co může být lepšího, než po náročném dni skočit do vyhřáté vířivky? Co třeba skočit do vyhřáté vířivky s partou přátel? Takový luxus si může dovolit málokdo - obzvlášť, pokud chce opravdu kvalitní vířivku. V tomto článku vám dáme tip na jedny z těch nejlepších vířivek na světě. A třeba se pro ně i rozhodnete.

  Číst dál...

 • Viděli jste pivní set v akci? Určitě jej pořiďte!

  Pivní sety využijí jak majitelé veřejných prostor, tak i obyčejní lidé, kteří shánějí pěkné posezení na zahradu. Jsou alternativou obyčejných laviček, u kterých se dá pohodlně jíst, hrát stolní hry a nebo si jenom povídat s přáteli. O těchto a dalších důvodech budeme mluvit v tomto článku.

  Číst dál...

 • Proč zvolit průmyslové antistatické podlahy?

  Do průmyslového provozu můžete zvolit nespočet různých podlahových materiálů. Máte na výběr z epoxidových a polyuretanových stěrek a mnohem více. Jsou ale odvětví, která vyžadují aplikaci antistatické podlahy. Pokud si nejste touto volbou ještě úplně jistí, pokračujte ve čtení a dozvíte se víc.

  Číst dál...

Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo / Zpracovatel: Filip Bartoš