• Termostavby
 • Izolace

Prodejce polykarbonátových desek

Než se dostaneme k samotnému prodejci polykarbonátových desek a příslušenství, které k nim neodmyslitelně patří, musíme si napřed říct, co jsou ty desky vlastně zač. Jsou to desky, které se používají především ve stavebnictví a zahradnictví kvůli jejich skvělým vlastnostem. Často je uvidíte jako stěny pergol a zahradních přístřešku a také skleníků. Díky svému složení mívají životnost až 35 let a dlouho odolávají slunci a UV záření. Čtěte dál a povíme vám víc!

V Česku můžete desky pořídit například u dodavatele Tercoplast na webových stránkách www.tercoplast.cz. Jako jediní se u nás zabývají prodejem desek od výrobce LexanTM. Od této společnosti nabízejí několik druhů polykarbonátových desek a různých doplňujících příslušenství. Tyto druhy si teď představíme a stručně popíšeme. A začneme samotnými deskami, které se dělí na komorové, plné a technické.

Komorové desky jsou vyrobeny z velmi kvalitního termoplastického materiálu, čímž perfektně zapadnou do každého stavebního či zemědělského procesu. Často se používají v případech, kdy je potřeba oddělit dvě různá prostředí, aniž by došlo k narušení propustnosti světla. Mají skvělé tepelně izolační vlastnosti a spolehlivě chrání před povětrnostními vlivy. Je možné je snadno ohýbat a tedy zajistit volnost užití v architektuře. U Tercoplastu tyto desky sežene v mnoha barvách jako například modré či červené, ale vybírat můžete také z několika druhů transparentních desek. Kromě barev můžete vybírat i z mnoha povrchových úprav.

Plné desky se od těch komorových liší ve výplni. Zatímco komorové desky v sobě mají volný prostor, plné desky jsou vyplněné. Jsou schopny vydržet teploty až do 120°C a jsou velmi odolné vůči nárazům. Zajišťují tak bezpečnost všech, kteří se v jejich blízkosti nachází, nebo s nimi pracují. Jejich fyzikální, mechanické a optické vlastnosti dělají z těchto desek ideální zasklívací materiál do mnoha druhů objektů. Plné desky jsou také využitelné v architektonickém designu kvůli jejich tvarovatelnosti.

Technické desky jsou nepostradatelné jak ve stavebnictví, tak v dopravě. Opět díky vysoké odolnosti vůči nárazům. V případě tohoto druhu desek je důležité zmínit jejich mechanické, fyzikální, elektroizolační a tepelné vlastnosti. Tercoplast opět nabízí několik různých druhů, kde každý slouží k odlišným účelům.

Nyní se dostáváme k doplňkovým produktům, které výrobce LexanTM nabízí. Jedná o tři základní kategorie produktů - fólie, světlíky a další příslušenství, které slouží především k montáži samotných desek.

Fólie od této firmy se díky vlastnostem polykarbonátu uplatňují v automobilovém, elektrotechnickém i tiskařském průmyslu. Díky své jednoduché zpracovatelnosti jsou stejně jako desky využitelné v mnoha odvětvích pro různé funkce, ať už se jedná o tisk, elektroniku, nebo ochranné mechanismy. Věděli jste, že sklo na motorkářské přilbě je vlastně polykarbonát? 

Světlíky jsou mechanismy, které slouží k osvětlení prostoru. Tercoplast nabízí světlík pro prosvětlení velkých prostor (například skladů), přístřešků (zastávky MHD), svislých stěn a nebo při rekonstrukcích starších osvětlovacích mechanismů, kde světlíky nahradí starý zdroj světla. Světlíky můžete najít ve čtyřech formách a to bodové, pásové, pultové a v případě potřeby i atypické.

 

 

Štítky: polykarbonáty polykarbonátové desky eshop polykarbonát tercoplast komůrkový polykarbonát lexan lexan eshop online prodej lexan komůrkový lexan

(Average rating 0 on 0 rating)

Nejčtenější nové články

 • Jak na vybavení koupelen? Tipy a rady

  Vybavení koupelny není tak úplně jednoduché, jak se může zdát. Předchází tomu spousta plánování, přemýšlení o rozmístění jednotlivých kusů nábytku a samozřejmě také samotný výběr. Nachystali jsme si pro vás několik rad, díky kterým zvládnete vybavit svou koupelnu levou zadní.

  koupelnová stěna

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Dveře nejdou zavřít – co dělat teď?

  Mít své vlastní místo, kde můžete pobývat, je základem každé spořádané rodiny. Krásný a vybavený dům tvoří domov a rodina v něm sdílí různé zážitky a spoustu pozitivních emocí. Ne vždy je ale tráva zelená a a dům, který nemá žádné interiérové dveře je buďto sídlem agentů anebo jinak divný. Minimálně na záchodě je každý vděčný za své soukromí a za to, že se může zavřít a mít místnost jen pro sebe.

  nedovíravé dveře

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Domácí vířivka pro 8 osob - ideální na večírky

  Přiznejme si to - i malá vířivka je naprosto boží. Co může být lepšího, než po náročném dni skočit do vyhřáté vířivky? Co třeba skočit do vyhřáté vířivky s partou přátel? Takový luxus si může dovolit málokdo - obzvlášť, pokud chce opravdu kvalitní vířivku. V tomto článku vám dáme tip na jedny z těch nejlepších vířivek na světě. A třeba se pro ně i rozhodnete.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Viděli jste pivní set v akci? Určitě jej pořiďte!

  Pivní sety využijí jak majitelé veřejných prostor, tak i obyčejní lidé, kteří shánějí pěkné posezení na zahradu. Jsou alternativou obyčejných laviček, u kterých se dá pohodlně jíst, hrát stolní hry a nebo si jenom povídat s přáteli. O těchto a dalších důvodech budeme mluvit v tomto článku.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Proč zvolit průmyslové antistatické podlahy?

  Do průmyslového provozu můžete zvolit nespočet různých podlahových materiálů. Máte na výběr z epoxidových a polyuretanových stěrek a mnohem více. Jsou ale odvětví, která vyžadují aplikaci antistatické podlahy. Pokud si nejste touto volbou ještě úplně jistí, pokračujte ve čtení a dozvíte se víc.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo / Zpracovatel: Filip Bartoš