• Termostavby
 • Ostatní

Čerpadla pro domácnost i pro průmysl

Už jste si někdy říkali, že by se vám hodilo čerpadlo? My ještě také ne, ale stejně je dobré nějaké mít. Mohou se hodit jak do průmyslu, tak i do domácnosti při menších vodních nehodách. Dnes si o nich řekneme něco víc.

Čerpadla se dělí na mnoho různých druhů. V této rodině najdete ruční pumpy, povrchová čerpadla, oběhová čerpadla, benzínová čerpadla, čerpadla do jezírek a podobně. A to nemluvíme o různém příslušenství, které k čerpadlu můžete časem pořídit. Příslušenství zvyšuje životnost a výkon. Patří sem například tlakové a průtokové spínače, hadice, sací koše, těsnící šňůry, jističe, závěsy a mnohem více. Nás dneska bude zajímat druh čerpadel, který jsme zatím ještě nezmínili - tím jsou kalová čerpadla.

kalové čerpadlo

Kalové čerpadlo je speciálně navrženo tak, aby čerpalo kapaliny s výraznými příměsemi pevných látek. Jedná o vodu znečištěnou kaly, odpadem a dalšími většími nečistotami, se kterými by si běžné čerpadlo neporadilo. Můžeme je rozdělit na malá a velká čerpadla. Malá čerpadla jsou navržena pro domácnosti, kde se nepočítá s neustálým používáním a nutností čerpat velké nečistoty. Používají se při nárazovém čerpání vody z řeky, nebo zadržení vody na určitém místě. Tato čerpadla se často využívají v septiku. Oproti domácímu kalovému čerpadlu stojí průmyslové. Zde už se jedná o větší mašiny, které jsou schopny načerpat i veliké částice, se kterými by si domácí čerpadla neporadila. Unesou dlouhodobý provoz a často se používají v čističkách odpadních vod.

Jednotlivá čerpadla se od sebe liší především výkonem a tedy i primárním způsobem využití. Důležitou roli zde hrají faktory jako hladina pro provoz, maximální hloubka ponoru, výtlak, průtok a výkon motoru. Od těchto faktorů se pak také odvíjí i cena. Důležitou součástí čerpadel je tzv. plovákový spínač,  což je zařízení, které pozná, když není hladina dostatečně vysoká a v tom případě čerpadlo vypne. Zabrání tak chodu na sucho, který nejen že zbytečně saje energii, ale může čerpadlo poškodit.

Štítky: čerpadlo průmyslové čerpadlo domácí čerpadlo kalové čerpadlo helísek čerpadla eshop online prodej čerpadel

(Average rating 0 on 0 rating)

Nejčtenější nové články

 • Jak na vybavení koupelen? Tipy a rady

  Vybavení koupelny není tak úplně jednoduché, jak se může zdát. Předchází tomu spousta plánování, přemýšlení o rozmístění jednotlivých kusů nábytku a samozřejmě také samotný výběr. Nachystali jsme si pro vás několik rad, díky kterým zvládnete vybavit svou koupelnu levou zadní.

  koupelnová stěna

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Dveře nejdou zavřít – co dělat teď?

  Mít své vlastní místo, kde můžete pobývat, je základem každé spořádané rodiny. Krásný a vybavený dům tvoří domov a rodina v něm sdílí různé zážitky a spoustu pozitivních emocí. Ne vždy je ale tráva zelená a a dům, který nemá žádné interiérové dveře je buďto sídlem agentů anebo jinak divný. Minimálně na záchodě je každý vděčný za své soukromí a za to, že se může zavřít a mít místnost jen pro sebe.

  nedovíravé dveře

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Domácí vířivka pro 8 osob - ideální na večírky

  Přiznejme si to - i malá vířivka je naprosto boží. Co může být lepšího, než po náročném dni skočit do vyhřáté vířivky? Co třeba skočit do vyhřáté vířivky s partou přátel? Takový luxus si může dovolit málokdo - obzvlášť, pokud chce opravdu kvalitní vířivku. V tomto článku vám dáme tip na jedny z těch nejlepších vířivek na světě. A třeba se pro ně i rozhodnete.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Viděli jste pivní set v akci? Určitě jej pořiďte!

  Pivní sety využijí jak majitelé veřejných prostor, tak i obyčejní lidé, kteří shánějí pěkné posezení na zahradu. Jsou alternativou obyčejných laviček, u kterých se dá pohodlně jíst, hrát stolní hry a nebo si jenom povídat s přáteli. O těchto a dalších důvodech budeme mluvit v tomto článku.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Proč zvolit průmyslové antistatické podlahy?

  Do průmyslového provozu můžete zvolit nespočet různých podlahových materiálů. Máte na výběr z epoxidových a polyuretanových stěrek a mnohem více. Jsou ale odvětví, která vyžadují aplikaci antistatické podlahy. Pokud si nejste touto volbou ještě úplně jistí, pokračujte ve čtení a dozvíte se víc.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo / Zpracovatel: Filip Bartoš