Opláštění budov s Frigomontem

Realizace fasád je s novými a stále přibývajícími technologiemi stále jednodušší, zvláště na panelových domech. Tepelná izolace je jedním z důvodů, proč dochází k rekonstrukci fasád, ale jak zařídit fasádní systémy pro architektonické oříšky u firemních novostaveb? Přece jen opláštění budovy je první věc, které si všimnete, jak ji teda udělat zajímavou?

hliníkové sendviče – fasádní systém

Společnost Frigomont™ se realizací fasádních systémů zabývá již od roku 1997 a uskutečnila několik obrovských projektů, které jistě pohladí oko i duši. Vzhled těchto budov je futuristický a svou velkolepostí lákají davy zákazníků i zvědavých diváků. 

 

„Jak tyto fasády vznikají?”

Jedná se o hliníkové sendvičové panely, nebo také bond panely. Sendviče proto, protože jsou z obou stran kryté tenkými hliníkovými plechy a v středu mají polyetylenové jádro, které umožňuje unikátní izolační vlastnosti. Mezi největší výhody těchto panelů patří:

 • malá váha
 • odolnost proti slunci
 • odolnost vůči větru
 • hladký a lesklý povrch

„Mají hliníkové panely další výhody?“

Tyto panely se nejčastěji používají na budovy neobvyklých tvarů, takže je třeba zvolit materiál, který se za přirozených podmínek snadno modeluje, ohýbá stříhá a frézuje a na to tento materiál vystačí. Další výhodou je, že je možné tyto panely ukotvit všemi možnými způsoby, takže šroubování, kotvení nýty, svařování či dokonce lepení je vhodný způsob a na každou budovu je vhodný jiný technologický postup.

Sendvičové panely na kulaté budově

„V jakých barvách jsou tyto panely vyráběny?“

 Sendvičové bond panely jsou vyráběny ve všech odstínech RAL. Frigomont na své webové prezentaci disponuje vzorníkem barev, takže si můžete být naprosto jisti, že dostanete to, co si objednáte. A dále je možnost speciálního provedení povrchu, které také najdete na jejich internetových stránkách, vyrábí se ale pouze pro zakázky nad 400 metrů čtverečních.

„Proč si mám vybrat Frigomont?“

 • Už od roku 2002 je největším dodavatelem izolačních panelů v Čr
 • Je to česká společnost, která se prosadila na evropské scéně
 • Zhotovení od obsáhlého projektování až po vyhotovení

 

(Average rating 0 on 0 rating)

Nejčtenější nové články

 • Jak na vybavení koupelen? Tipy a rady

  Vybavení koupelny není tak úplně jednoduché, jak se může zdát. Předchází tomu spousta plánování, přemýšlení o rozmístění jednotlivých kusů nábytku a samozřejmě také samotný výběr. Nachystali jsme si pro vás několik rad, díky kterým zvládnete vybavit svou koupelnu levou zadní.

  koupelnová stěna

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Dveře nejdou zavřít – co dělat teď?

  Mít své vlastní místo, kde můžete pobývat, je základem každé spořádané rodiny. Krásný a vybavený dům tvoří domov a rodina v něm sdílí různé zážitky a spoustu pozitivních emocí. Ne vždy je ale tráva zelená a a dům, který nemá žádné interiérové dveře je buďto sídlem agentů anebo jinak divný. Minimálně na záchodě je každý vděčný za své soukromí a za to, že se může zavřít a mít místnost jen pro sebe.

  nedovíravé dveře

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Domácí vířivka pro 8 osob - ideální na večírky

  Přiznejme si to - i malá vířivka je naprosto boží. Co může být lepšího, než po náročném dni skočit do vyhřáté vířivky? Co třeba skočit do vyhřáté vířivky s partou přátel? Takový luxus si může dovolit málokdo - obzvlášť, pokud chce opravdu kvalitní vířivku. V tomto článku vám dáme tip na jedny z těch nejlepších vířivek na světě. A třeba se pro ně i rozhodnete.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Viděli jste pivní set v akci? Určitě jej pořiďte!

  Pivní sety využijí jak majitelé veřejných prostor, tak i obyčejní lidé, kteří shánějí pěkné posezení na zahradu. Jsou alternativou obyčejných laviček, u kterých se dá pohodlně jíst, hrát stolní hry a nebo si jenom povídat s přáteli. O těchto a dalších důvodech budeme mluvit v tomto článku.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Proč zvolit průmyslové antistatické podlahy?

  Do průmyslového provozu můžete zvolit nespočet různých podlahových materiálů. Máte na výběr z epoxidových a polyuretanových stěrek a mnohem více. Jsou ale odvětví, která vyžadují aplikaci antistatické podlahy. Pokud si nejste touto volbou ještě úplně jistí, pokračujte ve čtení a dozvíte se víc.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo / Zpracovatel: Filip Bartoš