Turnikety metro Praha – jak to dělat správně

Snad každý z nás má nějakou zábavnou nebo frustrující příhodu z pražského metra. A my se vsadíme, že hodně z nich bylo právě kvůli turniketům. Čtěte dál a my vám povíme nějaký náš zážitek a co bychom udělali proto, aby se vstupy vylepšily.

Vstupní turnikety

Žádné vzrůšo nečekejte. Jde o typický zážitek z metra, který mají stovky dalších lidí a určitě k němu nedošlo jenom jednou. Schválně, kolik z vás už několikrát přišlo někam pozdě jenom kvůli návalu lidí a špatně vyřešeným turniketům? Nám se to stalo víc než několikrát a předpokládáme, že se to stane ještě hodněkrát. Pokud se tedy něco nezmění. Co by se mělo měnit?

Především styl turniketů, který se v metru používá. Většinou totiž vidíme klasické vstupní turnikety, kterým dlouho trvá, než identifikují kartu a ještě dýl se otevírají. A teď si představte, že stojíte v obrovské frontě lidí, kteří tímto procesem musí projít a vy si říkáte, koho sakra napadlo používat tenhle typ turniketů na tak vytíženém místě. Takže tam stojíte a čekáte a v hlavě si přehráváte scénáře toho, co byste udělali, kdybyste byli člověk, který má systém metra na starosti. Vám do hlavy nevidíme, ale moc dobře víme, co bychom udělali my. Není to nic složitého, prostě vyměnit turnikety. Proč používat ty otáčivé, když existují křídlové. Že jste o nich neslyšeli?

Vstupní turnikety

Jedná se relativní novinku ve vstupních systémech. Alespoň my je často nevídáme. Nemusíte čekat na složité otáčení, prostě přiložíte kartu nebo jiné identifikační zařízení a téměř bez čekání projdete. Křídlové turnikety totiž mají dvě otevíravé části, které reagují rychlostí blesku a vy tak nemusíte čekat vůbec na nic. Jak by se nám zaneprázdněným žilo hezky, kdybychom nemuseli ztrácet čas čekáním u turniketů. Křídlové turnikety jsou také vhodné pro hotely, letiště, knihovny, nemocnice, vzdělávací zařízení a vlastně veškerá místa, kde se pohybuje velké množství lidí. Kdo ví, třeba se jich jednou dočkáme i v metru.

A jaké jsou vaše zkušenosti se vstupními turnikety v metru?

Štítky: spedos turnikety vstupní turnikety bezpečnostní vstupy vstupy do budov kontrola vstupu do budov speedlane křídlový turniket

(Average rating 0 on 0 rating)

Nejčtenější nové články

 • Jak na vybavení koupelen? Tipy a rady

  Vybavení koupelny není tak úplně jednoduché, jak se může zdát. Předchází tomu spousta plánování, přemýšlení o rozmístění jednotlivých kusů nábytku a samozřejmě také samotný výběr. Nachystali jsme si pro vás několik rad, díky kterým zvládnete vybavit svou koupelnu levou zadní.

  koupelnová stěna

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Dveře nejdou zavřít – co dělat teď?

  Mít své vlastní místo, kde můžete pobývat, je základem každé spořádané rodiny. Krásný a vybavený dům tvoří domov a rodina v něm sdílí různé zážitky a spoustu pozitivních emocí. Ne vždy je ale tráva zelená a a dům, který nemá žádné interiérové dveře je buďto sídlem agentů anebo jinak divný. Minimálně na záchodě je každý vděčný za své soukromí a za to, že se může zavřít a mít místnost jen pro sebe.

  nedovíravé dveře

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Domácí vířivka pro 8 osob - ideální na večírky

  Přiznejme si to - i malá vířivka je naprosto boží. Co může být lepšího, než po náročném dni skočit do vyhřáté vířivky? Co třeba skočit do vyhřáté vířivky s partou přátel? Takový luxus si může dovolit málokdo - obzvlášť, pokud chce opravdu kvalitní vířivku. V tomto článku vám dáme tip na jedny z těch nejlepších vířivek na světě. A třeba se pro ně i rozhodnete.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Viděli jste pivní set v akci? Určitě jej pořiďte!

  Pivní sety využijí jak majitelé veřejných prostor, tak i obyčejní lidé, kteří shánějí pěkné posezení na zahradu. Jsou alternativou obyčejných laviček, u kterých se dá pohodlně jíst, hrát stolní hry a nebo si jenom povídat s přáteli. O těchto a dalších důvodech budeme mluvit v tomto článku.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Proč zvolit průmyslové antistatické podlahy?

  Do průmyslového provozu můžete zvolit nespočet různých podlahových materiálů. Máte na výběr z epoxidových a polyuretanových stěrek a mnohem více. Jsou ale odvětví, která vyžadují aplikaci antistatické podlahy. Pokud si nejste touto volbou ještě úplně jistí, pokračujte ve čtení a dozvíte se víc.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo / Zpracovatel: Filip Bartoš