Výstavní vitríny

Vitríny jsou skvělý vynález. Umožňují chránit vystavené předměty před prachem a zároveň na ně pořád vidíte. Chcete vědět víc?

Výstavní vitríny můžete použít opravdu kdekoliv. Z amerických filmů určitě víte, že se často objevují ve školách pro vystavování trofejí a úspěchů studentů. Hodí se také do muzeí, kde vystavené inzeráty potřebují neustálou ochranu a zároveň je potřeba, aby byly vidět ze všech stran. Vitríny mohou mít mnoho podob. Nejčastěji vídáme obyčejné kvádrové, buď jednodveřové, nebo dvoudveřové. Věděli jste ale, že si můžete pořídit také vitríny v atypických tvarech? Protože se často vyrábějí na míru, není problém vytvořit vitrínu, které má podstavec ve tvaru mnohoúhelníku, nebo která je koncipovaná tak, aby perfektně vyplnila požadovaný prostor. Často si také můžete vybrat, jestli chcete, aby vaše vitrína měla vespod skříňku či nikoliv.

Už jsme zmínili, že se vitríny často vyrábějí na míru. Můžete si tak sami vybrat barvu rámu vitríny a v případě potřeby také rozměry a počet polic ve skříňce. Samozřejmě také požadovaný tvar, aby vitrína přesně zapadla do prostoru a perfektně jej doplnila. Výroba na míru je z hlediska rozměrů obzvláště důležitá v malých prostorech, kde potřebujete ušetřit co nejvíce místa.

Samozřejmě i vitríny mají své výhody i nevýhody. Výhody jsou určitě rozšířená výroba na míru, možnost vystavit požadované věci tak, aby na ně bylo vidět ze všech směrů a zároveň se nemohlo stát, že o ně přijdete. Zároveň udržují věci čisté, zamezují přístupu prachu a tedy usnadňují péči. Oproti tomu stojí několik nevýhod. Vitríny jsou sice skvělé, ale pořád je to jenom sklo (i když mnohokrát tvrzené), takže pokud pořizujete vitrínu do veřejných prostor z toho důvodu, abyste vystavili hodnotné věci, doporučujeme pořídit také nějakou formu ochrany. Pokuste se také zamezit kontaktu lidských rukou s vitrínu, protože na skle lehce vznikají otisky prstů, které snižují nejen dojem z vystavených exponátů, ale také viditelnost. 

Ceny vitrín se různí podle rozměrů, použitých materiálů a také tvaru podstavy. Protože se často jedná o výrobu na zakázku, neuvidíte přesnou cenu, ale pouze orientační. Je proto důležité výrobce kontaktovat a sdělit mu přesné požadavky, aby vám mohl vystavit přesnou cenovou nabídku.

(Average rating 0 on 0 rating)

Nejčtenější nové články

 • Jak na vybavení koupelen? Tipy a rady

  Vybavení koupelny není tak úplně jednoduché, jak se může zdát. Předchází tomu spousta plánování, přemýšlení o rozmístění jednotlivých kusů nábytku a samozřejmě také samotný výběr. Nachystali jsme si pro vás několik rad, díky kterým zvládnete vybavit svou koupelnu levou zadní.

  koupelnová stěna

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Dveře nejdou zavřít – co dělat teď?

  Mít své vlastní místo, kde můžete pobývat, je základem každé spořádané rodiny. Krásný a vybavený dům tvoří domov a rodina v něm sdílí různé zážitky a spoustu pozitivních emocí. Ne vždy je ale tráva zelená a a dům, který nemá žádné interiérové dveře je buďto sídlem agentů anebo jinak divný. Minimálně na záchodě je každý vděčný za své soukromí a za to, že se může zavřít a mít místnost jen pro sebe.

  nedovíravé dveře

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Domácí vířivka pro 8 osob - ideální na večírky

  Přiznejme si to - i malá vířivka je naprosto boží. Co může být lepšího, než po náročném dni skočit do vyhřáté vířivky? Co třeba skočit do vyhřáté vířivky s partou přátel? Takový luxus si může dovolit málokdo - obzvlášť, pokud chce opravdu kvalitní vířivku. V tomto článku vám dáme tip na jedny z těch nejlepších vířivek na světě. A třeba se pro ně i rozhodnete.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Viděli jste pivní set v akci? Určitě jej pořiďte!

  Pivní sety využijí jak majitelé veřejných prostor, tak i obyčejní lidé, kteří shánějí pěkné posezení na zahradu. Jsou alternativou obyčejných laviček, u kterých se dá pohodlně jíst, hrát stolní hry a nebo si jenom povídat s přáteli. O těchto a dalších důvodech budeme mluvit v tomto článku.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Proč zvolit průmyslové antistatické podlahy?

  Do průmyslového provozu můžete zvolit nespočet různých podlahových materiálů. Máte na výběr z epoxidových a polyuretanových stěrek a mnohem více. Jsou ale odvětví, která vyžadují aplikaci antistatické podlahy. Pokud si nejste touto volbou ještě úplně jistí, pokračujte ve čtení a dozvíte se víc.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo / Zpracovatel: Filip Bartoš