Epoxidové podlahy mají výborné užitné vlastnosti

Nová průmyslová podlaha, zlý sen všech majitelů skladů, výrobních hal a jiných prostor, kde je kladen velmi vysoký důraz na perfektní kondici povrchu podlahy. Proč je rekonstrukce takovým strašákem? Většinou totiž takový zásah znamená omezení výroby na pár dnů a vystěhování veškeré technologie. Každá hodina odstávky znamená ztráty na zisku a každé stěhování je riziko poškození drahého technologického vybavení. Tento článek je o tzv. epoxidových stěrkách a nátěrech, které opraví podlahu, mají perfektní užitné hodnoty a nejsou tak nákladné jako jiné metody opravy průmyslových podlah.

Rekonstrukce průmyslové podlahy

Levný a rychlý způsob, jak zrekonstruovat se nazývá epoxidová stěrka nebo nátěr. Nátěr je výhodný zejména tam, kde není podlaha natolik zničená, výhodou je jeho rychlost vytvrzení, jedná se o několik hodin. Jako bonus není potřeba nic stěhovat, stačí pouze posunout, profesionální firmy nanášejí nátěr po částech. Cena tohoto epoxidového nátěrů se pohybuje kolem 280 Kč/m2, což je přijatelné.

Dalším způsobem, který je vhodný pro podlahy se zvýšeným opotřebením je epoxidová stěrka. Tento typ se hodí všude, nemá téměř žádné limitující faktory. Tyto povrchy mají výborně užitné vlastnosti. Jsou odolné, bezúdržbové, snadno se čistí a jsou levné, oproti celkové rekonstrukci podlahy. Cena epoxidových stěrek se pohybuje kole 450Kč/m2.

Výhody epoxidových podlah

Pokud vás nepřesvědčily výhody v podobě úspory času i financí, mají epoxidové materiály další esa v rukávu. Povrch betonové podlahy po aplikaci epoxidu se stává vysoce mechanicky i chemicky odolný. V případě, že požadujete protiskluzové vlastnosti, lze nátěr opatřit speciálním vsypem, který zdrsní povrch. protiskluzový. Potřebujete nízkou prašnost? Není problém i těmto přísným kritériím v potravinářském průmyslu epoxid vyhoví.

Potřebujete opravit podlahu v hale, kde se pracuje s potravinami? Epoxid je jasnou volbou, protože plní legislativní normy. Konkrétně nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č.1935/2004 o materiálech a předmětech určených pro styk s potravinami ve znění následujících předpisů a zákona č.258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění následujících předpisů.

Použití epoxidových podlah

S tímto typem podlah se setkáváte dnes a denně. Nicméně nejčastěji po nich chodíte v:

 1. Kancelářských budovách,
 2. Logistických skladech, 
 3. zdravotnických zařízeních,
 4. obchodních centrech nebo kinech.

TIP

Chcete epoxidový nátěr nebo stěrku? Nevíte, na jakou společnost se obrátit? Dovolte mi, abych doporučil společnost JAClean, která je dlouholetým partnerem předních českých společnostní, kterým poskytuje kvalitní práci za výborné ceny.

 

 

 

(Average rating 0 on 0 rating)

Nejčtenější nové články

 • Jak na vybavení koupelen? Tipy a rady

  Vybavení koupelny není tak úplně jednoduché, jak se může zdát. Předchází tomu spousta plánování, přemýšlení o rozmístění jednotlivých kusů nábytku a samozřejmě také samotný výběr. Nachystali jsme si pro vás několik rad, díky kterým zvládnete vybavit svou koupelnu levou zadní.

  koupelnová stěna

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Dveře nejdou zavřít – co dělat teď?

  Mít své vlastní místo, kde můžete pobývat, je základem každé spořádané rodiny. Krásný a vybavený dům tvoří domov a rodina v něm sdílí různé zážitky a spoustu pozitivních emocí. Ne vždy je ale tráva zelená a a dům, který nemá žádné interiérové dveře je buďto sídlem agentů anebo jinak divný. Minimálně na záchodě je každý vděčný za své soukromí a za to, že se může zavřít a mít místnost jen pro sebe.

  nedovíravé dveře

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Domácí vířivka pro 8 osob - ideální na večírky

  Přiznejme si to - i malá vířivka je naprosto boží. Co může být lepšího, než po náročném dni skočit do vyhřáté vířivky? Co třeba skočit do vyhřáté vířivky s partou přátel? Takový luxus si může dovolit málokdo - obzvlášť, pokud chce opravdu kvalitní vířivku. V tomto článku vám dáme tip na jedny z těch nejlepších vířivek na světě. A třeba se pro ně i rozhodnete.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Viděli jste pivní set v akci? Určitě jej pořiďte!

  Pivní sety využijí jak majitelé veřejných prostor, tak i obyčejní lidé, kteří shánějí pěkné posezení na zahradu. Jsou alternativou obyčejných laviček, u kterých se dá pohodlně jíst, hrát stolní hry a nebo si jenom povídat s přáteli. O těchto a dalších důvodech budeme mluvit v tomto článku.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Proč zvolit průmyslové antistatické podlahy?

  Do průmyslového provozu můžete zvolit nespočet různých podlahových materiálů. Máte na výběr z epoxidových a polyuretanových stěrek a mnohem více. Jsou ale odvětví, která vyžadují aplikaci antistatické podlahy. Pokud si nejste touto volbou ještě úplně jistí, pokračujte ve čtení a dozvíte se víc.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo / Zpracovatel: Filip Bartoš