Městský mobiliář je tváří obcí

Okrášlit obce a udělat je originálními a atraktivními pro oko návštěvníků i stálých rezidentů je nelehký úkol, který je většinou přerozdělen mezi více složek. Co všechno patří do městského mobiliáře, kde tyto položky pořídit a na co si dát pozor?

městský mobiliář firmy Forplast

Městský mobiliář je souhrnné označení elementárních částic veřejného prostoru, které jsou užitečné pro obyvatele a zvyšují pohodlnost veřejnosti.

Prvky městského mobiliáře

 • lavičky
 • odpadkové koše
 • květináče
 • stojany na kola
 • lampy a osvětlení
 • sloupky
 • fontány
 • zábradlí
 • hydranty
 • atd.

Jak vidno, městský mobiliář má rozsáhlé pojetí, byť jsou tyto předměty rázu jednoduchého a na první pohled nemusí být ani ničím zajímavé. Právě proto je pro obce snadné zvýšit svou líbivost tím, že investují do rekonstrukce městského mobiliáře; přeji jen je mobiliář něco jako fasáda domu, první věc, kterou člověk uvidí. Když si zajdete na procházku, mnohem raději byste se dívali na krásné, ergonomické lavičky ošetřené lakem s atraktivním designem, než na dva betonové skelety, které mají sem tam přibité jakési prkno. Stejně tak se raději budete procházet po ulici, která je opatřena osvětlením, které připomíná romantické italské ulice, než po špatně osvětleném chodníku, ze kterého se po desíti metrech zvedá jakýsi kus kovu.

Výrobce městských mobiliářů

Svou nápaditostí je velice zajímavý výrobce Forplast, který městský mobiliář dodává obcím se zárukou kvality materiálů a s dlouhé životnosti, což je od mobiliářů požadováno. Výrobky této firmy jsou originální a nápadité, přesto plně funkční a velice vkusné. Společnost je schopna zpracovat mobiliář na zakázku a nebojí se ani atypických rozměrů. 

Na co si dát pozor?

Rizikovým faktorem městských mobiliářů je materiál, ze kterého jsou vyráběny. Na kvalitě záleží a pokud nechcete každých pět let kupovat nové lavičky, vyberte si dobrého výrobce, který vám dá záruku na životnost, nebo minimální trvanlivost, chcete-li. Následně je potřeba údržba. Je to tak v životě se vším, když se o městský mobiliář bude pravidelně pečovat, nejenže vydrží do samotného rozpadnutí mnohem déle, ale také bude vypadat jako nový i po letech používání.

(Average rating 0 on 0 rating)

Nejčtenější nové články

 • Jak na vybavení koupelen? Tipy a rady

  Vybavení koupelny není tak úplně jednoduché, jak se může zdát. Předchází tomu spousta plánování, přemýšlení o rozmístění jednotlivých kusů nábytku a samozřejmě také samotný výběr. Nachystali jsme si pro vás několik rad, díky kterým zvládnete vybavit svou koupelnu levou zadní.

  koupelnová stěna

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Dveře nejdou zavřít – co dělat teď?

  Mít své vlastní místo, kde můžete pobývat, je základem každé spořádané rodiny. Krásný a vybavený dům tvoří domov a rodina v něm sdílí různé zážitky a spoustu pozitivních emocí. Ne vždy je ale tráva zelená a a dům, který nemá žádné interiérové dveře je buďto sídlem agentů anebo jinak divný. Minimálně na záchodě je každý vděčný za své soukromí a za to, že se může zavřít a mít místnost jen pro sebe.

  nedovíravé dveře

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Domácí vířivka pro 8 osob - ideální na večírky

  Přiznejme si to - i malá vířivka je naprosto boží. Co může být lepšího, než po náročném dni skočit do vyhřáté vířivky? Co třeba skočit do vyhřáté vířivky s partou přátel? Takový luxus si může dovolit málokdo - obzvlášť, pokud chce opravdu kvalitní vířivku. V tomto článku vám dáme tip na jedny z těch nejlepších vířivek na světě. A třeba se pro ně i rozhodnete.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Viděli jste pivní set v akci? Určitě jej pořiďte!

  Pivní sety využijí jak majitelé veřejných prostor, tak i obyčejní lidé, kteří shánějí pěkné posezení na zahradu. Jsou alternativou obyčejných laviček, u kterých se dá pohodlně jíst, hrát stolní hry a nebo si jenom povídat s přáteli. O těchto a dalších důvodech budeme mluvit v tomto článku.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Proč zvolit průmyslové antistatické podlahy?

  Do průmyslového provozu můžete zvolit nespočet různých podlahových materiálů. Máte na výběr z epoxidových a polyuretanových stěrek a mnohem více. Jsou ale odvětví, která vyžadují aplikaci antistatické podlahy. Pokud si nejste touto volbou ještě úplně jistí, pokračujte ve čtení a dozvíte se víc.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo / Zpracovatel: Filip Bartoš