Světlíky ušetří peníze za elektrickou energii

Člověk by řekl, že jsou již světlíky přežitek. Opak je ale pravdou, protože se těší stále velké popularitě. Světlík je určený k prosvětlování zejména průmyslových objektů. Jsou součástí střechy, protože se umisťují na střešní plášť pomocí speciálních obrub. Existuje v několika provedeních, záleží jen na rázu střechy nebo budovy, pro jaký se rozhodnete.

střešní světlíky

Historie světlíku

Původní světlíky se začaly objevovat na začátku 20. století. Jednalo se o šachtu, která protínala celý dům od spodu nahoru. Světlíky plnily odvětrávací funkci, byly tedy přímo napojené na toalety, koupelny nebo spíže. Pro snadnou údržbu byly původní světlíky opatřeny dvířky pro snadný přístup. Aby do domu nezatékalo, na střeše byly světlíky chráněny stříškou. Někdy můžeme ve světlících spatřit rozvody TV nebo internetu.

Moderní světlíky

V dnešní době se světlíky nepoužívají k větrání, jsou instalovány tam, kde z nějakého důvodu nemůžeme používat okna, například v průmyslových halách nebo na schodištích v domech. Střešní světlíky také dovedou do těchto míst přivést denní světlo, které je pro nás přirozenější, než světlo ze zářivek nebo žárovek.

Nejčastěji se světlíky instalují v těchto provedeních:

 • Hřebenové světlíky,
 • Bodové světlíky,
 • Prosvětlovací panely,
 • Atypické tvary na přání.

Funkce světlíku

Důvodů, proč instalovat na střechu světlík je hned několik. V interiéru totiž plní tyto funkce:

 1. Nahrazuje okna, protože propouští denní světlo.
 2. Umožňuje větrání, díky mechanizmu.
 3. Snižuje vlhkost, zbavuje prostor kouře nebo jiného zápachu.

střešní světlíky

Montáž světlíku

Abyste měli představu a mohli se definitivně rozhodnout, krátce popíšu samotnou instalaci světlíku. Světlík se umisťuje na střechu, popřípadě konstrukci. Jeho konstrukci tvoří odolný průhledný plast a konstrukce, otvor, který vznikl mezi světlíkem a střechou se začišťuje montážní pěnou, aby nedošlo k zatečení dešťové vody. Pokud máte světlík, který budete chtít ovládat pro větrací funkci, instalace je složitější, ale není se čeho bát.

Výhody světlíku

 • Přirozené osvětlení denním světlem,
 • Úspora elektrické energie,
 • Designový a funkční prvek,
 • Dělá interiér útulnější díky přirozenému vnímání barev,
 • Snižuje ospalost, únavu a tím odvrací vznik depresí,
 • Poskytuje efektivní výměnu vzduchu.

Doufám, že nyní již hledáte firmu, která světlík naistaluje, nemusíte dál hledat, stačí kliknout zde: http://www.thermont.cz/stresni-svetliky

Štítky: thermont střešní světlíky úspora energie světlíky do průmyslových budov průmyslové světlíky

(Average rating 0 on 0 rating)

Nejčtenější nové články

 • Jak na vybavení koupelen? Tipy a rady

  Vybavení koupelny není tak úplně jednoduché, jak se může zdát. Předchází tomu spousta plánování, přemýšlení o rozmístění jednotlivých kusů nábytku a samozřejmě také samotný výběr. Nachystali jsme si pro vás několik rad, díky kterým zvládnete vybavit svou koupelnu levou zadní.

  koupelnová stěna

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Dveře nejdou zavřít – co dělat teď?

  Mít své vlastní místo, kde můžete pobývat, je základem každé spořádané rodiny. Krásný a vybavený dům tvoří domov a rodina v něm sdílí různé zážitky a spoustu pozitivních emocí. Ne vždy je ale tráva zelená a a dům, který nemá žádné interiérové dveře je buďto sídlem agentů anebo jinak divný. Minimálně na záchodě je každý vděčný za své soukromí a za to, že se může zavřít a mít místnost jen pro sebe.

  nedovíravé dveře

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Domácí vířivka pro 8 osob - ideální na večírky

  Přiznejme si to - i malá vířivka je naprosto boží. Co může být lepšího, než po náročném dni skočit do vyhřáté vířivky? Co třeba skočit do vyhřáté vířivky s partou přátel? Takový luxus si může dovolit málokdo - obzvlášť, pokud chce opravdu kvalitní vířivku. V tomto článku vám dáme tip na jedny z těch nejlepších vířivek na světě. A třeba se pro ně i rozhodnete.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Viděli jste pivní set v akci? Určitě jej pořiďte!

  Pivní sety využijí jak majitelé veřejných prostor, tak i obyčejní lidé, kteří shánějí pěkné posezení na zahradu. Jsou alternativou obyčejných laviček, u kterých se dá pohodlně jíst, hrát stolní hry a nebo si jenom povídat s přáteli. O těchto a dalších důvodech budeme mluvit v tomto článku.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Proč zvolit průmyslové antistatické podlahy?

  Do průmyslového provozu můžete zvolit nespočet různých podlahových materiálů. Máte na výběr z epoxidových a polyuretanových stěrek a mnohem více. Jsou ale odvětví, která vyžadují aplikaci antistatické podlahy. Pokud si nejste touto volbou ještě úplně jistí, pokračujte ve čtení a dozvíte se víc.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo / Zpracovatel: Filip Bartoš