NEJNOVĚJŠÍ TRENDY: Odhalené cihly i vzduchotechnika

Přemýšlíte o rekonstrukci bytu či domu a stále hledáte styl, který by vás oslovil? Co například ten industriální? Obnažené prostory, drsné povrchy, jednoduchá řešení a silná atmosféra, třeba to je přesně to, co vám chybí.

Industriální styl bydlení je inspirován prostředím továren a výrobních hal, nejčastěji se s ním tedy můžeme setkat ve větších prostorách, loftových bytech a místnostech s velkými okny připomínající právě okna továrních hal starých strojírenských podniků. V poslední době si však získává srdce spousty designerů i běžných lidí a dostává se tak i do prostředí klasických městských bytů. 

Hlavními znaky těchto interiérů jsou materiály, které se v prostředí výrobních podniků opravdu nacházejí, a to konkrétně beton, železo, ocel, plech nebo sklo a dřevo. Výjimkou nejsou oprýskané cihlové zdi, oprýskaná a nedokonale nahozená omítka, neopracované trámy a stropy s odhalenou vzduchotechnikou či rozvody vody. Ačkoliv je tento styl plný hrubých povrchů, součástek a částí výrobních strojů bližší spíše mužům, zajisté si dokáže získat oblibu také velké spousty žen.

 

Odhalená stropní vzduchotechnika v prostorách finského The WeeGee Exhibition Center
Zdroj: The WeeGee Exhibition Center | medium.com


Opět nekrytá vzduchotechnika a výrazné doplňky v podobě obrovského hodinového strojku
Zdroj: bigstockphoto.com

BARVY

Jelikož jsou většinou využity neopracované materiály, příliš barev v industriálních interiérech nehledejte. Černá, hnědá, šedá a bílá převažují. Jediným výraznějším prvkem bývá oranžová barva holých cihel.

 

Jedinými barvami v prostoru jsou barvy dřeva a odhalených cihel
Zdroj: bigstockphoto.com

DOPLŇKY & OSVĚTLENÍ

Koberečky a vyšívané polštářky se do tohoto typu interiérů příliš nehodí, skvělou možností jak zateplit studené podlahy jsou ale například kožešiny a kůže, popřípadě jejich imitace, které prostor alespoň mírně zútulní. Co se týče osvětlení, jsou skvělou volbou volně zavěšené žárovky nebo „upravenější“ lustry a světla v barvách kovu. Nedílnou součástí bývají velmi často také hodiny z výrobních materiálů velkých rozměrů, viz foto výše. Pokud máte cit pro detail a dokážete pro ně najít vhodné místo, aby celkový výsledek nevypadal přeplácaně či nevkusně, mohou jako doplněk sloužit také staré výrobní stroje či jejich části. Často se nabízí otázka týkající se dostatečného pohodlí. Industriální styl totiž vypadá velmi hrubě a neútulně. Sezení na betonu se však obávat nemusíte, klasické polstrované gauče mohou být nahrazeny ratanovým nábytkem nebo například jednoduchými závěsnými sítěmi. 

Více článků o vzduchotechnice

Štítky: vzduchotechnika interiér design

(Average rating 0 on 0 rating)

Nejčtenější nové články

 • Jak na vybavení koupelen? Tipy a rady

  Vybavení koupelny není tak úplně jednoduché, jak se může zdát. Předchází tomu spousta plánování, přemýšlení o rozmístění jednotlivých kusů nábytku a samozřejmě také samotný výběr. Nachystali jsme si pro vás několik rad, díky kterým zvládnete vybavit svou koupelnu levou zadní.

  koupelnová stěna

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Dveře nejdou zavřít – co dělat teď?

  Mít své vlastní místo, kde můžete pobývat, je základem každé spořádané rodiny. Krásný a vybavený dům tvoří domov a rodina v něm sdílí různé zážitky a spoustu pozitivních emocí. Ne vždy je ale tráva zelená a a dům, který nemá žádné interiérové dveře je buďto sídlem agentů anebo jinak divný. Minimálně na záchodě je každý vděčný za své soukromí a za to, že se může zavřít a mít místnost jen pro sebe.

  nedovíravé dveře

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Domácí vířivka pro 8 osob - ideální na večírky

  Přiznejme si to - i malá vířivka je naprosto boží. Co může být lepšího, než po náročném dni skočit do vyhřáté vířivky? Co třeba skočit do vyhřáté vířivky s partou přátel? Takový luxus si může dovolit málokdo - obzvlášť, pokud chce opravdu kvalitní vířivku. V tomto článku vám dáme tip na jedny z těch nejlepších vířivek na světě. A třeba se pro ně i rozhodnete.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Viděli jste pivní set v akci? Určitě jej pořiďte!

  Pivní sety využijí jak majitelé veřejných prostor, tak i obyčejní lidé, kteří shánějí pěkné posezení na zahradu. Jsou alternativou obyčejných laviček, u kterých se dá pohodlně jíst, hrát stolní hry a nebo si jenom povídat s přáteli. O těchto a dalších důvodech budeme mluvit v tomto článku.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Proč zvolit průmyslové antistatické podlahy?

  Do průmyslového provozu můžete zvolit nespočet různých podlahových materiálů. Máte na výběr z epoxidových a polyuretanových stěrek a mnohem více. Jsou ale odvětví, která vyžadují aplikaci antistatické podlahy. Pokud si nejste touto volbou ještě úplně jistí, pokračujte ve čtení a dozvíte se víc.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo / Zpracovatel: Filip Bartoš