• Termostavby
 • Zahrada

Ploty od Dobeše, záruka spokojenosti

Stojíte před rozhodnutím, jak zabezpečit pozemek a majetek před nenechavci? Nejlepší volbou je klasický plot, který jasně vytyčí hranice vašeho pozemku a v případě vyšších plotů i zamezí snadnému vniknutí do objektu. Tento článek vám pomůže vybrat nejvhodnější typ plotu, protože na trhu je opravdu rozmanité množství plotových variací. Každý má na plot jiné požadavky, takže pojďme se podívat a udělat si v tom trochu jasno, než se definitivně rozhodnete a učiníte rozhodnutí na pár let.

Někdo by mohl namítat, že plot není nikterak důležitý, že se najdou podstatně důležitější věci u rodinného domu. Ano, samozřejmě, že to tak je, v tom odporovat nebudu a ani nechci, nicméně měli bychom se nad ním zamyslet a mít představu do budoucna. Ploty plní kromě bezpečnostní také funkci architektonickou. Bezpečnost plotu se určuje pomocí výšky a speciálních přídavných elementů. Pokud vám nevadí nulový kontakt s okolím, ideálním řešením jsou velmi vysoké ploty, které poskytují dokonalé soukromí a ochranu majetku. Většina plotů se však realizuje v rozměru 120 - 150 cm.

DŘEVĚNÝ PLOT

Ono když se řekne plot, naprosté většině lidí se vybaví dřevěné laťky, proč by ne, když dřevo je jedním z nejoblíbenějších materiálů pro stavbu plotu. Jeho oblíbenost tkví v tom, že nabízí neomezené možnosti tvarování a povrchových úprav. Máte-li navíc dům kombinovaný se dřevem, je pro vás dřevěný plot ideální a jedinou variantou. Nejčastěji se můžete setkat s plotem ze:

 • Smrkového dřeva,
 • Borovicového dřeva,
 • Modřínového dřeva.

ŽIVÝ PLOT

Jste-li milovníkem a vyznavačem přírody, asi se budete poohlížet po nejpřirozenějším řešení ohraničení svého pozemku, a to pomocí živého plotu. Jednou z velkých výhod tohoto řešení je snadné tvarování a ochrana před okolním hlukem nebo prachem. Při výběru rostlin se fantazii meze nekladou, můžete vybírat například z:

 • dřevin listnatých,
 • dřevin jehličnatých,
 • kvetoucích rostlin,
 • popínavých rostlin. 

KOVANÝ PLOT

Stále častěji můžeme o novostaveb vidět, tzv. kovaný plot. Tento druh plotu je totiž takříkajíc nadčasový a tím si získává obrovskou popularitu. Kvůli použitým materiálům a typické povrchové úpravě, zejména žárové pozinkování, je vhodný jak k moderním, tak i starším domům. Pokud vybíráte také s hledem na bezpečnost, tento typ plotu lze dovybavit o kovové hroty a špice, které zvýší bezpečnost.

PLASTOVÝ PLOT

Dnešní doba je taková, že umožňuje použití, všelijakých materiálů, také plastu. Plastové laťky jsou levnou a bezúdržbovou alternativou dřevěných plotů. Obrovskou výhodou je široká paleta barev a poměrně zdařilá imitace dřeva. Vybírat můžete z:

 • Recyklátu,
 • PVC.

KAMENNÝ PLOT

Jedná se o novinku, která se bohužel nehodí všude. Pod tímto pojmem si představte ocelové dílce sypané kamením.  Tyto ploty mají extrémní pevnost a trvanlivosti! Předností kamenných plotů je snadná příprava a realizace stavby.

DRÁTĚNÝ PLOT

Tak jsme se prokousali celou škálou plotů až k té ekonomicky nejpříznivější, tedy ke drátěným plotům. Mezi jeho přednosti patří vysoká průhlednost a také rychlost realizace. Když se rozhodnete pro pletivo s povrchovou úpravou pozink nebo plast, nabízí velmi dobrou antikorozní ochranu. Nejčastěji se používá pro ohraničení pozemku při stavbě nebo ohraničení vedlejší zahrady.

Tak jako každá varianta, má i drátěný plot své stinné stránky, není totiž příliš vizuálně přitažlivý a bohužel nijak nezvýší estetickou hodnotu domu. Dalším negativem je jeho nízká bezpečnost, pokud se lupič rozhodne vniknout na Váš pozemek s vhodným nářadím 

Pokud se rozhodnete pro Drátěný, respektive pletivový plot, doporučím Vám ploty od Dobeše. Jedná se o kvalitního výrobce, který nabízí:

 • PLETIVO PVC, OKO 55/55,DRÁT 1,6/2,5MM
 • PLETIVO PVC, OKO 50/50, DRÁT 2,0/3,0MM
 • PLETIVO ALU GREEN
 • PLETIVO PVC, OKO 40/40, DRÁT 3,1MM - TENIS
 • PLETIVO POZINKOVANÉ, OKO 50/50,DRÁT 2,1MM

 

 

 

(Average rating 0 on 0 rating)

Nejčtenější nové články

 • Jak na vybavení koupelen? Tipy a rady

  Vybavení koupelny není tak úplně jednoduché, jak se může zdát. Předchází tomu spousta plánování, přemýšlení o rozmístění jednotlivých kusů nábytku a samozřejmě také samotný výběr. Nachystali jsme si pro vás několik rad, díky kterým zvládnete vybavit svou koupelnu levou zadní.

  koupelnová stěna

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Dveře nejdou zavřít – co dělat teď?

  Mít své vlastní místo, kde můžete pobývat, je základem každé spořádané rodiny. Krásný a vybavený dům tvoří domov a rodina v něm sdílí různé zážitky a spoustu pozitivních emocí. Ne vždy je ale tráva zelená a a dům, který nemá žádné interiérové dveře je buďto sídlem agentů anebo jinak divný. Minimálně na záchodě je každý vděčný za své soukromí a za to, že se může zavřít a mít místnost jen pro sebe.

  nedovíravé dveře

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Domácí vířivka pro 8 osob - ideální na večírky

  Přiznejme si to - i malá vířivka je naprosto boží. Co může být lepšího, než po náročném dni skočit do vyhřáté vířivky? Co třeba skočit do vyhřáté vířivky s partou přátel? Takový luxus si může dovolit málokdo - obzvlášť, pokud chce opravdu kvalitní vířivku. V tomto článku vám dáme tip na jedny z těch nejlepších vířivek na světě. A třeba se pro ně i rozhodnete.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Viděli jste pivní set v akci? Určitě jej pořiďte!

  Pivní sety využijí jak majitelé veřejných prostor, tak i obyčejní lidé, kteří shánějí pěkné posezení na zahradu. Jsou alternativou obyčejných laviček, u kterých se dá pohodlně jíst, hrát stolní hry a nebo si jenom povídat s přáteli. O těchto a dalších důvodech budeme mluvit v tomto článku.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Proč zvolit průmyslové antistatické podlahy?

  Do průmyslového provozu můžete zvolit nespočet různých podlahových materiálů. Máte na výběr z epoxidových a polyuretanových stěrek a mnohem více. Jsou ale odvětví, která vyžadují aplikaci antistatické podlahy. Pokud si nejste touto volbou ještě úplně jistí, pokračujte ve čtení a dozvíte se víc.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo / Zpracovatel: Filip Bartoš