• Termostavby
 • Zahrada

Zahradní vířivka potěší všechny členy rodiny

Přemýšlíte, čím byste dovybavili svůj rodinným dům? Existuje hned několik variant, můžete například postavit zahradní pergolu, novou garáž, nový plot nebo bránu, ale také zahradní vířivku nebo bazén. Zalíbila se vám vířivka? Není divu, jen málokoho by to nechalo chladným. Taková vířivka přímo pod vlastní střechou je dobrá věc a v dnešní době ani tak nákladná. Dokonce existují varianty tzv. Swim spa, tedy kombinace vířivky a bazénu. 

Důvody proč koupit vířivku

Již od pradávna jsou známy léčebné a relaxační vlastnosti vířivých van. Původně byly pouze výsadou lázeňských komplexů nebo špičkových hotelů. Díky masivnímu rozšíření však došlo k poklesu ceny a mnoho lidí si začalo užívat odpočinku ve vlastních vířivkách u rodinných domů.

Než začnete přemýšlet, jakou vířivku koupíte, je žádoucí, abyste věděli, kam ji umístíte. Pokud se nepodaří najít vhodné místo, celé nadšení se rychle vytratí a investice přijde na zmar. Vířivka by měla být umístěna na takovém místě, které vás uklidňuje, je vám tam příjemně a lze jej snadno vytopit. Tyto tři aspekty jsou totiž důležité, aby vířivka splnila svůj účel. 

Vířivka vs. Swim spa

Vířivka je centrálně ovládaná koupací vana, vybavená vstřikovacím systémem s cirkulací vzduchu a vody pod tlakem, trysky se nacházejí na dně a po bocích vany. Primárním účelem této vany je poskytování masáží a celkové relaxaci organismu. Existují dva základní typy, v jedné můžeme sedět v druhé i ležet. 

Naopak Swim spa je kombinace klasické vířivky, popsané výše a plaveckého bazénu. Pro koho je určena Swim spa? Jednoduše pro všechny, kteří mají rádi teplou vodu, bubliny a plavání. Plávání je umožněno silným protiproudem, který si můžete nastavit. Takže není třeba se obávat utonutí. Vana je vyrobena z pevného akrylátu, což zaručuje vysokou výdrž a pevnost.

Cena

Při výběru zahradní vířivky nebo Swim spa je dobré nekupovat podezřele levné kusy. Mohlo by se totiž stát, že natrefíte na zajíce v pytli, který na vás vybafne vysokými režijními náklady, žádnou servisní sítí a žádnými náhradními díly. Proto je lepší volit vířivky renomovaných výrobců, kteří o své zákazníky pečují. 

TIP

Kdo se nevyzná na trhu s vířivkami a Swim spa, doporučím světového výrobce Hydropool, který pochází z Kanady. Výrobky této společnosti se pyšní vysokou kvalitou a jedinečnými patenty, které zaručují například:

 • Energetickou úspornost.
 • Dokonalou filtraci vody.
 • Mimořádně tichý chod.

 

(Average rating 0 on 0 rating)

Nejčtenější nové články

 • Jak na vybavení koupelen? Tipy a rady

  Vybavení koupelny není tak úplně jednoduché, jak se může zdát. Předchází tomu spousta plánování, přemýšlení o rozmístění jednotlivých kusů nábytku a samozřejmě také samotný výběr. Nachystali jsme si pro vás několik rad, díky kterým zvládnete vybavit svou koupelnu levou zadní.

  koupelnová stěna

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Dveře nejdou zavřít – co dělat teď?

  Mít své vlastní místo, kde můžete pobývat, je základem každé spořádané rodiny. Krásný a vybavený dům tvoří domov a rodina v něm sdílí různé zážitky a spoustu pozitivních emocí. Ne vždy je ale tráva zelená a a dům, který nemá žádné interiérové dveře je buďto sídlem agentů anebo jinak divný. Minimálně na záchodě je každý vděčný za své soukromí a za to, že se může zavřít a mít místnost jen pro sebe.

  nedovíravé dveře

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Domácí vířivka pro 8 osob - ideální na večírky

  Přiznejme si to - i malá vířivka je naprosto boží. Co může být lepšího, než po náročném dni skočit do vyhřáté vířivky? Co třeba skočit do vyhřáté vířivky s partou přátel? Takový luxus si může dovolit málokdo - obzvlášť, pokud chce opravdu kvalitní vířivku. V tomto článku vám dáme tip na jedny z těch nejlepších vířivek na světě. A třeba se pro ně i rozhodnete.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Viděli jste pivní set v akci? Určitě jej pořiďte!

  Pivní sety využijí jak majitelé veřejných prostor, tak i obyčejní lidé, kteří shánějí pěkné posezení na zahradu. Jsou alternativou obyčejných laviček, u kterých se dá pohodlně jíst, hrát stolní hry a nebo si jenom povídat s přáteli. O těchto a dalších důvodech budeme mluvit v tomto článku.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Proč zvolit průmyslové antistatické podlahy?

  Do průmyslového provozu můžete zvolit nespočet různých podlahových materiálů. Máte na výběr z epoxidových a polyuretanových stěrek a mnohem více. Jsou ale odvětví, která vyžadují aplikaci antistatické podlahy. Pokud si nejste touto volbou ještě úplně jistí, pokračujte ve čtení a dozvíte se víc.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo / Zpracovatel: Filip Bartoš