• Termostavby
 • Zahrada

Padá vám plot? Řešení je například podhrabová deska!

Venku trošku zafouká a váš plot leží na zemi? To dokáže naštvat. Hlavně, když jste několik dní předtím strávili vykopáváním a litím základů pro sloupky a další dny upevňováním pletiva. A teď to musíte dělat všechno znovu. Ale nebojte, máme pro vás řešení!

Mluvíme o vynálezu, kterému se říká držák podhrabové desky. Tento mechanismus upevní podhrabovou desku plotu ke sloupku. Nemusíte se tak bát, že vám plot někam odletí. Možná se teď ptáte, co je podhrabová deska. Z toho vás neviníme, je to docela neurčité spojení. Jedná se o desku, která se nachází pod plotovým pletivem. Slouží k tomu, aby se k vám na zahradu kvůli prostoru pod pletivem nedostali nezvaní návštěvníci, jako třeba sousedova kočka.

držák podhrabové desky

Když se podíváte na obrázek držáku podhrabové desky, uvidíte jeho různé části. Do mezery uprostřed patří samotný plotový sloupek. Do mezírek ve tvaru U, které se nachází na boční straně pak patří profil podhrabové desky. Zdi držáku slouží jako další zpevnění desky a brání tak jakémukoliv nechtěnému pohybu plotu. Držák podhrabové desky můžete najít buď jako koncové, které se používají jako zakončení plotu a potom průběžné, které jednotlivé části plotu propojují. Na obrázku výše je právě ten průběžný. Na obrázku také vidíte, že se jedná o držák pro hranaté sloupky. Samozřejmě ale existují také varianty pro kulaté sloupky. Kulatý sloupek můžete použít i do hranatého držáku, ale přijdete o perfektní stabilitu, kterou byste získali použitím padnoucího držáku. Držáky jsou většinou vyráběny z kovu s pozinkovaným povrchem. Na trhu ale najdete i plastové. Při nákupu si dejte pozor na to, abyste zvolili správné rozměry jak prostoru pro sloupek, tak pro desku. Opět je to kvůli finální stabilitě dokončeného plotu.

Štítky: podhrabové desky desky pro ploty držák podhrabové desky dobeš kovovýroba dobeš dobeš ploty dobeš plotové centrum

(Average rating 0 on 0 rating)

Nejčtenější nové články

 • Jak na vybavení koupelen? Tipy a rady

  Vybavení koupelny není tak úplně jednoduché, jak se může zdát. Předchází tomu spousta plánování, přemýšlení o rozmístění jednotlivých kusů nábytku a samozřejmě také samotný výběr. Nachystali jsme si pro vás několik rad, díky kterým zvládnete vybavit svou koupelnu levou zadní.

  koupelnová stěna

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Dveře nejdou zavřít – co dělat teď?

  Mít své vlastní místo, kde můžete pobývat, je základem každé spořádané rodiny. Krásný a vybavený dům tvoří domov a rodina v něm sdílí různé zážitky a spoustu pozitivních emocí. Ne vždy je ale tráva zelená a a dům, který nemá žádné interiérové dveře je buďto sídlem agentů anebo jinak divný. Minimálně na záchodě je každý vděčný za své soukromí a za to, že se může zavřít a mít místnost jen pro sebe.

  nedovíravé dveře

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Domácí vířivka pro 8 osob - ideální na večírky

  Přiznejme si to - i malá vířivka je naprosto boží. Co může být lepšího, než po náročném dni skočit do vyhřáté vířivky? Co třeba skočit do vyhřáté vířivky s partou přátel? Takový luxus si může dovolit málokdo - obzvlášť, pokud chce opravdu kvalitní vířivku. V tomto článku vám dáme tip na jedny z těch nejlepších vířivek na světě. A třeba se pro ně i rozhodnete.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Viděli jste pivní set v akci? Určitě jej pořiďte!

  Pivní sety využijí jak majitelé veřejných prostor, tak i obyčejní lidé, kteří shánějí pěkné posezení na zahradu. Jsou alternativou obyčejných laviček, u kterých se dá pohodlně jíst, hrát stolní hry a nebo si jenom povídat s přáteli. O těchto a dalších důvodech budeme mluvit v tomto článku.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Proč zvolit průmyslové antistatické podlahy?

  Do průmyslového provozu můžete zvolit nespočet různých podlahových materiálů. Máte na výběr z epoxidových a polyuretanových stěrek a mnohem více. Jsou ale odvětví, která vyžadují aplikaci antistatické podlahy. Pokud si nejste touto volbou ještě úplně jistí, pokračujte ve čtení a dozvíte se víc.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo / Zpracovatel: Filip Bartoš