• Termostavby
 • Zahrada

Údržba vířivky se slanou vodou – postup

Mít doma takové vlastní mini moře je určitě strašně fajn. Ještě víc, pokud je to moře ve vířivce. Jak ale určitě víte, vířivky vyžadují občasnou údržbu proto, aby vydržely co nejdéle. My se dnes podíváme na to, jak se o ně správně starat.

vířivka se slanou vodou

Na začátek bychom chtěli upozornit, že píče o vířivku se odvíjí nejen od toho, zda používáte obyčejnou, nebo slanou vodu, ale také od toho, jaká je značka vaší vířivky. Některé totiž mohou vyžadovat více péče než ostatní. My se věnujeme vířivce kanadské značky Hydropool, které patří k těm nejlepším na trhu a proto je jejich údržba méně časově náročná.

Slaná voda usnadňuje práci s desinfekcí vody ve vířivce, protože díky jejím přirozeným vlastnostem působí jako mírný čistič. Vyhnete se tak nepříjemnému zápachu, který vychází z chlorované vody. Musíte si ale dávat pozor na to, jaký druh soli používáte. Nemůžete čekat zázraky od kuchyňské, nebo mořské soli (i když jsme na začátku říkali, že vířivka se slanou vodou je takové mini moře). Konkrétně vířivky Hydropool využívají sůl na bázi bromu, jejíž vlastnosti se od ostatních druhů v mnohém liší. Je také důležité dodržovat přesně danou koncentraci, aby se zamezilo poškození generátoru desinfekce a dalším prvkům vířivky.

vířivka se slanou vodou

Takhle to vypadá, že je vířivka se slanou vodou šíleně náročná, ale opak je pravdou. Jedná se pouze o pár činností, které stačí provádět jednou za týden. Jedná se o kontrolu čistoty vody, propláchnutí filtrační kartuše, vyčištění košíku skimmeru a dopuštění vody do požadované výšky hladiny. Celkově by vám tyto činnosti měly zabrat maximálně čtvrt hodiny, což je za celý týden opravdu krátká doba. V rámci údržby se také provádí výměna filtrační vložky. Ta ale u kvalitnějších vířivek vydrží až pět let. Ani s výměnou vody si moc starostí dělat nemusíte. Celkovou výměnu stačí provést jednou ročně. Pokud si na složitější části údržby sami nevěříte, vždy můžete kontaktovat profesionály, kteří vám rádi pomohou.

Tak teď už víte, jak taková běžná údržba probíhá. Máte i vy nějaké tipy na to, jak udržovat vířivku v tom nejlepším možném stavu? Podělte se s námi!

Štítky: hydropool swimspa vířivky vířivka slaná voda domácí vířívka venkovní vířivka luxusní vířivky

(Average rating 0 on 0 rating)

Nejčtenější nové články

 • Jak na vybavení koupelen? Tipy a rady

  Vybavení koupelny není tak úplně jednoduché, jak se může zdát. Předchází tomu spousta plánování, přemýšlení o rozmístění jednotlivých kusů nábytku a samozřejmě také samotný výběr. Nachystali jsme si pro vás několik rad, díky kterým zvládnete vybavit svou koupelnu levou zadní.

  koupelnová stěna

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Dveře nejdou zavřít – co dělat teď?

  Mít své vlastní místo, kde můžete pobývat, je základem každé spořádané rodiny. Krásný a vybavený dům tvoří domov a rodina v něm sdílí různé zážitky a spoustu pozitivních emocí. Ne vždy je ale tráva zelená a a dům, který nemá žádné interiérové dveře je buďto sídlem agentů anebo jinak divný. Minimálně na záchodě je každý vděčný za své soukromí a za to, že se může zavřít a mít místnost jen pro sebe.

  nedovíravé dveře

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Domácí vířivka pro 8 osob - ideální na večírky

  Přiznejme si to - i malá vířivka je naprosto boží. Co může být lepšího, než po náročném dni skočit do vyhřáté vířivky? Co třeba skočit do vyhřáté vířivky s partou přátel? Takový luxus si může dovolit málokdo - obzvlášť, pokud chce opravdu kvalitní vířivku. V tomto článku vám dáme tip na jedny z těch nejlepších vířivek na světě. A třeba se pro ně i rozhodnete.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Viděli jste pivní set v akci? Určitě jej pořiďte!

  Pivní sety využijí jak majitelé veřejných prostor, tak i obyčejní lidé, kteří shánějí pěkné posezení na zahradu. Jsou alternativou obyčejných laviček, u kterých se dá pohodlně jíst, hrát stolní hry a nebo si jenom povídat s přáteli. O těchto a dalších důvodech budeme mluvit v tomto článku.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Proč zvolit průmyslové antistatické podlahy?

  Do průmyslového provozu můžete zvolit nespočet různých podlahových materiálů. Máte na výběr z epoxidových a polyuretanových stěrek a mnohem více. Jsou ale odvětví, která vyžadují aplikaci antistatické podlahy. Pokud si nejste touto volbou ještě úplně jistí, pokračujte ve čtení a dozvíte se víc.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo / Zpracovatel: Filip Bartoš