• Termostavby
 • Izolace

Izolace

izolace_04.jpg

Izolace je způsob, jakým oddělit interiér a exteriér od sebe. V oblasti stavebnictví se může jednat o izolaci tepelnou nebo hydroizolaci proti vodě. Používá se zejména pro omezení ekonomických ztrát v průběhu času a také pro zpříjemnění pobytu ve Vašem domě.

Tepelná izolace

Tepelná izolace slouží zejména k zamezení úniku tepla. V panelových domech bývá zpravidla doprovázena i fasádními úpravami. Při tepelné izolaci se tradičně používají materiály:

 • polystyren – desky tvořené polymerací styrenu
 • skelná vata – tvoří ji minerální vlákna, tlumí hluk, kouše :)

Tyto materiály jsou nejpoužívanější, další alternativa je izolační pěna, kterou se vystříká např. celé podkroví; její výhoda spočívá v tom, že je její nanesení velice rychlé, a že narozdíl od polystyrenu a skelné vaty odpuzuje hlodavce a nemůže se tak stát, že ji po letech něco rozkouše. Nicméně je jako materiál drahá a to včetně aplikace.

Hydroizolace

Hydroizolace slouží pro zamezení vniku vody, například při dešti, do obytné části domu. Řeší se jak na úrovni střechy, tak na úrovni zemní izolace. Existují tři druhy izolace střech.

 • pokrývačská – klasické tašky pro šikmou střechu
 • asfaltové pásy – na ploché střechy nebo střechy s mírnou šikminou (najdou se ale i vyjímky)
 • hydroizolační fólie – ploché střechy a balkóny

Každý způsob má své výhody a případy a okolnosti, za kterých se používá. Schválně jsem nejmenoval asfaltové nátěry, protože Ty jsou naprosto neefektivní a jedná se o přežitek sovětského bloku. Hydroizolace je jednoduše něco, na čem opravdu nechcete šetřit, pokud je provedena neprofesionálně, problém se vrátí znova. Více o hydroizolaci.

Pro zemní hydroizolaci se nejprve vylijí základy betonem, na které se pak po napenetrování nanesou asfaltové pásy. Druhá možnost je pomocí asfaltových fólií, jako Fatrafol nebo Dekplan, které se podloží geotextílií, pro zabránění protrhání fólie. Po dalším vylití betonem, v dalších fázích stavby, se dělá izolace svislá, která na tu zemní navazuje a ukončuje tak vše potřebné.

Štítky: izolace fasády příčky izolace podlah minerální vlákna

(Average rating 4 on 1 rating)

Nejčtenější nové články

 • Jak na vybavení koupelen? Tipy a rady

  Vybavení koupelny není tak úplně jednoduché, jak se může zdát. Předchází tomu spousta plánování, přemýšlení o rozmístění jednotlivých kusů nábytku a samozřejmě také samotný výběr. Nachystali jsme si pro vás několik rad, díky kterým zvládnete vybavit svou koupelnu levou zadní.

  koupelnová stěna

  (Average rating 4 on 1 rating)

  Číst dál...

 • Dveře nejdou zavřít – co dělat teď?

  Mít své vlastní místo, kde můžete pobývat, je základem každé spořádané rodiny. Krásný a vybavený dům tvoří domov a rodina v něm sdílí různé zážitky a spoustu pozitivních emocí. Ne vždy je ale tráva zelená a a dům, který nemá žádné interiérové dveře je buďto sídlem agentů anebo jinak divný. Minimálně na záchodě je každý vděčný za své soukromí a za to, že se může zavřít a mít místnost jen pro sebe.

  nedovíravé dveře

  (Average rating 4 on 1 rating)

  Číst dál...

 • Domácí vířivka pro 8 osob - ideální na večírky

  Přiznejme si to - i malá vířivka je naprosto boží. Co může být lepšího, než po náročném dni skočit do vyhřáté vířivky? Co třeba skočit do vyhřáté vířivky s partou přátel? Takový luxus si může dovolit málokdo - obzvlášť, pokud chce opravdu kvalitní vířivku. V tomto článku vám dáme tip na jedny z těch nejlepších vířivek na světě. A třeba se pro ně i rozhodnete.

  (Average rating 4 on 1 rating)

  Číst dál...

 • Viděli jste pivní set v akci? Určitě jej pořiďte!

  Pivní sety využijí jak majitelé veřejných prostor, tak i obyčejní lidé, kteří shánějí pěkné posezení na zahradu. Jsou alternativou obyčejných laviček, u kterých se dá pohodlně jíst, hrát stolní hry a nebo si jenom povídat s přáteli. O těchto a dalších důvodech budeme mluvit v tomto článku.

  (Average rating 4 on 1 rating)

  Číst dál...

 • Proč zvolit průmyslové antistatické podlahy?

  Do průmyslového provozu můžete zvolit nespočet různých podlahových materiálů. Máte na výběr z epoxidových a polyuretanových stěrek a mnohem více. Jsou ale odvětví, která vyžadují aplikaci antistatické podlahy. Pokud si nejste touto volbou ještě úplně jistí, pokračujte ve čtení a dozvíte se víc.

  (Average rating 4 on 1 rating)

  Číst dál...

Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo / Zpracovatel: Filip Bartoš