• Termostavby
 • Izolace

Základní informace o tepelné izolaci staveb

crane-3038630_1280.jpg

Bez tepelné izolace není stavba plně funkční a vhodná pro obývání - to je fakt o kterém se není třeba přít. Jaké materiály se pro tepelnou izolaci používají? O tom je tento článek.

 

V dobách dřívějších bylo k dispozici málo materiálů, které se používali pro tepelnou izolaci. Jedním z nich byla skelná vata a druhým IPA.

Izolaci dělíme na tepelnou a hydroizolaci. 

Tepelná izolace

Materiály, které jsou používané pro tepelnou izolaci jsou tzv. tepelné izolanty, tedy materiály a látky, které špatně vedou teplo, což má za následek to, že teplo neuniká z daného tepelně zaizolovaného místa.

Nejlepšími tepelnými izolanty jsou kapaliny a plyny, to je však pro potřeby stavebnictví nepříliš vhodné. Proto se využívají materiály, které obsahují hodně vzduchu (tedy plynu) jako je zmiňovaná skelná vata, peří, srst, dřevo, papír či polystyren. Jako dobrý tepelný izolant se používají také cihly s dutinkami. 

Hydroizolace

Hydroizolace je izolace, která má za cíl zamezit únikům vody - při stavbách například izolace teras, balkonů, koupelen nebo u bazénů či septiků.

Pro hydroizolaci se používají voděodolné materiály jako asfalt, dehet, plasty, pryže a polyetyleny (jíl, sklo, kov).

Oba druhy izolací jsou velmi důležité a měly by být použity na každé stavbě.

(Average rating 0 on 0 rating)

Nejčtenější nové články

 • Jak na vybavení koupelen? Tipy a rady

  Vybavení koupelny není tak úplně jednoduché, jak se může zdát. Předchází tomu spousta plánování, přemýšlení o rozmístění jednotlivých kusů nábytku a samozřejmě také samotný výběr. Nachystali jsme si pro vás několik rad, díky kterým zvládnete vybavit svou koupelnu levou zadní.

  koupelnová stěna

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Dveře nejdou zavřít – co dělat teď?

  Mít své vlastní místo, kde můžete pobývat, je základem každé spořádané rodiny. Krásný a vybavený dům tvoří domov a rodina v něm sdílí různé zážitky a spoustu pozitivních emocí. Ne vždy je ale tráva zelená a a dům, který nemá žádné interiérové dveře je buďto sídlem agentů anebo jinak divný. Minimálně na záchodě je každý vděčný za své soukromí a za to, že se může zavřít a mít místnost jen pro sebe.

  nedovíravé dveře

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Domácí vířivka pro 8 osob - ideální na večírky

  Přiznejme si to - i malá vířivka je naprosto boží. Co může být lepšího, než po náročném dni skočit do vyhřáté vířivky? Co třeba skočit do vyhřáté vířivky s partou přátel? Takový luxus si může dovolit málokdo - obzvlášť, pokud chce opravdu kvalitní vířivku. V tomto článku vám dáme tip na jedny z těch nejlepších vířivek na světě. A třeba se pro ně i rozhodnete.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Viděli jste pivní set v akci? Určitě jej pořiďte!

  Pivní sety využijí jak majitelé veřejných prostor, tak i obyčejní lidé, kteří shánějí pěkné posezení na zahradu. Jsou alternativou obyčejných laviček, u kterých se dá pohodlně jíst, hrát stolní hry a nebo si jenom povídat s přáteli. O těchto a dalších důvodech budeme mluvit v tomto článku.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Proč zvolit průmyslové antistatické podlahy?

  Do průmyslového provozu můžete zvolit nespočet různých podlahových materiálů. Máte na výběr z epoxidových a polyuretanových stěrek a mnohem více. Jsou ale odvětví, která vyžadují aplikaci antistatické podlahy. Pokud si nejste touto volbou ještě úplně jistí, pokračujte ve čtení a dozvíte se víc.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo / Zpracovatel: Filip Bartoš