Zastřešte svou pergolu polykarbonátem od TERCOPLASTU

Jste milovníky zahradního posezení, ale nesnášíte situaci, kdy vám tuto chvíli překazí přeháňka nebo bouřka? Chtělo by to nějakou tu střechu nad hlavou. Nejvhodnější bude postavit si pergolu, která nám umožňuje využívat zahradní posezení i ve chvíli, kdy počasí nepřeje. Pergoly jsou velmi časté stavby, které buď přímo navazují na dům nebo stojí samostatně na zahradě. Tento článek by vám měl poradit, jaká je nejvhodnější krytina pro pergolu.

 

Výběr vhodné krytiny

Před stavbou pergoly byste měli mít jasno, jako krytinu chcete nad hlavou mít. Při výběru se klade velký důraz na průsvitnost, kterou úměrně ovlivňuje použitý materiál, popřípadě jeho zbarvení. Dalším parametrem, hodnotící krytinu je samotný vzhled. Na výběr totiž máte zcela rovné, trapézové, vlnité materiály.

Když máte představu, co by se vám líbilo, doporučíme se zaměřit na kvalitu, od které se odráží také živostnost krytiny. Výborný poměr cena výkon je u polykarbonátů u kterých za příjemné peníze získáte kvalitní produkt, který vás bude chránit také před škodlivým UV zářením. 

Jednotlivé druhy krytiny

Sklolaminátové strukturované desky

Velkou výhodou tohoto materiálu je to, že poskytuje přirozenější barvu světla. Celý tento vjem je způsobený pryskyřicí, která světlo zbarvuje do teplého odstínu. Tento materiál je jeden z nejlevnějších vůbec, nabízí velkou míru individualizace díky široké nabídce odstínů.  Umožňuje také zastřešit přístřešek pouze z jednoho kusu, bez problémových spojů. 

Asfaltový šindel

Jedná se o dražší, ale velice efektní krytinu. Výhodou je extrémní životnost, nízká hmotnost a odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Výrobce deklaruje, že střecha ze šindele vydrží až 50 let. Vybrat si můžete z několika barevných variant.

Polykarbonát

Naprostým trhákem mezi pergolami je trapézový a vlnitý polykarbonát. Jedná se o pružný materiál bez vnitřní struktury. Vyrábí se v několika provedených, to čiré je téměř zcela průhledné jako sklo. Daleko častěji jej ale vidíme tónovaný a s UV filtrem. 

Samonosné sklolaminátové oblouky

Pokud se chcete trochu odlišit a vytáhnout před sousedy, doporučím vám netradiční samonosné sklolaminátové oblouky. Jedná se o netradiční a zároveň důmyslné řešení, protože umožňuje zastřešit pergolu bez jakékoliv podpůrné konstrukce. Oblouky jsou prohnuté z výroby, kotví se pouze na koncích a umožňují zastřešit prostor o šířce až 7m.

Rákos

Poslední možnost je podobně jako šindel stylová. Jedná se o přírodní rákos. Pokud jste spjati s přírodou a nechcete mít nad hlavou nějaký polykarbonát, je to ideální řešení, které nijak nenarušuje životní prostředí a perfektně zapadá na zahradu. Je však důležité pamatovat, že rákos je ochranou jen proti slunci, prudký liják nezastaví.

(Average rating 0 on 0 rating)

Nejčtenější nové články

 • Jak na vybavení koupelen? Tipy a rady

  Vybavení koupelny není tak úplně jednoduché, jak se může zdát. Předchází tomu spousta plánování, přemýšlení o rozmístění jednotlivých kusů nábytku a samozřejmě také samotný výběr. Nachystali jsme si pro vás několik rad, díky kterým zvládnete vybavit svou koupelnu levou zadní.

  koupelnová stěna

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Dveře nejdou zavřít – co dělat teď?

  Mít své vlastní místo, kde můžete pobývat, je základem každé spořádané rodiny. Krásný a vybavený dům tvoří domov a rodina v něm sdílí různé zážitky a spoustu pozitivních emocí. Ne vždy je ale tráva zelená a a dům, který nemá žádné interiérové dveře je buďto sídlem agentů anebo jinak divný. Minimálně na záchodě je každý vděčný za své soukromí a za to, že se může zavřít a mít místnost jen pro sebe.

  nedovíravé dveře

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Domácí vířivka pro 8 osob - ideální na večírky

  Přiznejme si to - i malá vířivka je naprosto boží. Co může být lepšího, než po náročném dni skočit do vyhřáté vířivky? Co třeba skočit do vyhřáté vířivky s partou přátel? Takový luxus si může dovolit málokdo - obzvlášť, pokud chce opravdu kvalitní vířivku. V tomto článku vám dáme tip na jedny z těch nejlepších vířivek na světě. A třeba se pro ně i rozhodnete.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Viděli jste pivní set v akci? Určitě jej pořiďte!

  Pivní sety využijí jak majitelé veřejných prostor, tak i obyčejní lidé, kteří shánějí pěkné posezení na zahradu. Jsou alternativou obyčejných laviček, u kterých se dá pohodlně jíst, hrát stolní hry a nebo si jenom povídat s přáteli. O těchto a dalších důvodech budeme mluvit v tomto článku.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Proč zvolit průmyslové antistatické podlahy?

  Do průmyslového provozu můžete zvolit nespočet různých podlahových materiálů. Máte na výběr z epoxidových a polyuretanových stěrek a mnohem více. Jsou ale odvětví, která vyžadují aplikaci antistatické podlahy. Pokud si nejste touto volbou ještě úplně jistí, pokračujte ve čtení a dozvíte se víc.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo / Zpracovatel: Filip Bartoš