Co jsou vrata?

Vrata jsou průchozím bodem, umístěným mezi zdmi tak, aby se dalo procházet pouze přes vrata. Vrata mohou být buďto dekorativní nebo funkční. V tom druhém případě jejich funkčnost závisí zcela na tom, zda jsou schopny bránit v průchodě osobám, jejichž přítomnost není na území za bránou požadována. 

Sekční vrata společnosti Spedos

Primární funkce vrat je umožnění průchodu, mezi další funkce můžeme zařadit oddělování prostor z důvodu hluku, prachu a nebo také tepelné izolace. Většinou jsou natolik velká, že umožňují průjezd vozidel. Mohou být vyráběna z plastů, kovů nebo také dřeva či dokonce z koktejlu těchto surovin. 

 • Protipožární – tato vrata mají specifické protipožární vlastnosti, díky kterým jsou schopny fungovat i za vysokých teplot a zároveň pomáhají v bránění šíření případného požáru do dalších místností. Jejich vlastnosti a používání jsou dány zákony České republiky.
 • Sekční – mohou být umístěna jako garážová vrata; jejich otevírání funguje směrem nahoru, kde při své otevřené podobě nezabírají prostor. 
 • Garážová – garážová vrata bývají natolik široká, aby umožnila vlastněnému vozidlu bezpečný vjezd do prostor garáže, kde nadále slouží jako překážka mezi vozidlem a jeho případnou krádeží
(Average rating 0 on 0 rating)

Nejčtenější nové články

 • Jak na vybavení koupelen? Tipy a rady

  Vybavení koupelny není tak úplně jednoduché, jak se může zdát. Předchází tomu spousta plánování, přemýšlení o rozmístění jednotlivých kusů nábytku a samozřejmě také samotný výběr. Nachystali jsme si pro vás několik rad, díky kterým zvládnete vybavit svou koupelnu levou zadní.

  koupelnová stěna

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Dveře nejdou zavřít – co dělat teď?

  Mít své vlastní místo, kde můžete pobývat, je základem každé spořádané rodiny. Krásný a vybavený dům tvoří domov a rodina v něm sdílí různé zážitky a spoustu pozitivních emocí. Ne vždy je ale tráva zelená a a dům, který nemá žádné interiérové dveře je buďto sídlem agentů anebo jinak divný. Minimálně na záchodě je každý vděčný za své soukromí a za to, že se může zavřít a mít místnost jen pro sebe.

  nedovíravé dveře

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Domácí vířivka pro 8 osob - ideální na večírky

  Přiznejme si to - i malá vířivka je naprosto boží. Co může být lepšího, než po náročném dni skočit do vyhřáté vířivky? Co třeba skočit do vyhřáté vířivky s partou přátel? Takový luxus si může dovolit málokdo - obzvlášť, pokud chce opravdu kvalitní vířivku. V tomto článku vám dáme tip na jedny z těch nejlepších vířivek na světě. A třeba se pro ně i rozhodnete.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Viděli jste pivní set v akci? Určitě jej pořiďte!

  Pivní sety využijí jak majitelé veřejných prostor, tak i obyčejní lidé, kteří shánějí pěkné posezení na zahradu. Jsou alternativou obyčejných laviček, u kterých se dá pohodlně jíst, hrát stolní hry a nebo si jenom povídat s přáteli. O těchto a dalších důvodech budeme mluvit v tomto článku.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

 • Proč zvolit průmyslové antistatické podlahy?

  Do průmyslového provozu můžete zvolit nespočet různých podlahových materiálů. Máte na výběr z epoxidových a polyuretanových stěrek a mnohem více. Jsou ale odvětví, která vyžadují aplikaci antistatické podlahy. Pokud si nejste touto volbou ještě úplně jistí, pokračujte ve čtení a dozvíte se víc.

  (Average rating 0 on 0 rating)

  Číst dál...

Zaujal Vás náš web? Máte zájem o inzerci? Napište!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dodavatel webu: Agentura Weboo / Zpracovatel: Filip Bartoš